Na motorce kolem Vietnamu 11.11.2017

Po dvouměsíční přestávce převážně v Hanoji pokračuji dále. Konečně! Protože mi něco říká, že Hithit/Startovač projekt „Dopřejte mi setkání s japonskou gejšou“ by skončil neúspěšně, musel jsem holt pauzu trávit převážně pracovně a doplnit zásoby.

Dnes je to přesně 4 měsíce, co jsem se přestěhoval do Asie, a tak je to ideální den na to začít další etapu. Teď mám v plánu během 2-3 měsíců projet Vietnam, Kambodžu a Laos na motorce (a pak tedy ty gejši).

Hanoj je zajímavé místo. Ceny za všechno jsou tam, podobně jako v celém Vietnamu, spíše symbolické. Co je naopak v Hanoji jiné, to je doprava. Teprve v Hanoji jsem se naučil jet střemhlav proti šesti proudům motorek, kličkovat mezi nimi a být úplně v klidu. A tak už jsem získal dostatek sebevědomí na to, abych projel na motorce celou JV Asii, i když řidičák na ni stále nemám.

V Hanoji jsem bydlel u jedné typické vietnamské rodiny. Byli velmi milí a nabídli mi pro můj výlet zapůjčení motorky (nebo tedy to, co je na obrázku), čehož jsem využil. A tak jsme se dnes ráno rozloučili a já se vydal na sever Vietnamu. Nové dobrodružství je tu, yeah! A hned po chvíli motorka chcípla. Řekl jsem, že chci motorku, techničák, zámek a helmu, zmínit trochu benzínu jsem zapomněl.

Teď už jsem ale 300 km od Hanoje, přecpán vietnamským národním jídlem Nem cuốn a v Google Maps se snažím vytipovat oblasti, kde budou policejní kontroly. Držte palce!